Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 0 Ürün
Ürün Bulunamadı

Cumhuriyet Altını Ne Kadar?

Cumhuriyet altını , TC Darphanesi tarafından devlet güvencesiyle basılan bir altın türüdür. Değişik boyutları ve değişik ağırlıkları vardır. 22 ayar altındır. Cumhuriyet altın sikkesi ve cumhuriyet ziynet altınları olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Halk arasında cumhuriyet altın sikkelerine, Ata Altın denilmektedir. Hem cumhuriyet altın sikkelerinin, hem de cumhuriyet ziynet altınlarının kendi içlerinde, ağrılıklarına göre değişen beş farlı türü vardır: çeyreklik, yarımlık, birlik, iki buçukluk, beşlik. Çeyrek cumhuriyet altını 1.7 gramdır. Yarım ise 3.5 gram ağırlığa sahiptir. Bir cumhuriyet altını , 22 ayar ve 7.2 gramdır. Cumhuriyet altını da kulpsuz olarak üretilmektedir fakat kullanım amacına göre sonradan kulplu olarak satılabilmektedir. Fiyatları tam altın ile yakın olsa da Cumhuriyet altını ile arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Tam altının çapı, cumhuriyet altınına göre daha büyüktür ama ağırlık daha önemli bir kriterdir. Cumhuriyet altınının, tam altınına göre ağırlığı daha fazladır. İkisi arasında belli tasarım farklılıkları da bulunmaktadır. Birbirine olan yakınlıkları düşünüldüğünde, aslında ikisi de iyi bir yatırım tavsiyesi olabilmektedir. Yatırım aracı olarak kullanılacak altında dikkat edilmesi gereken bir nokta, işçiliğinin çok yüksek olmamasıdır. Tam ve çeyrek altınların işçiliği, maliyete döküldüğü zaman çok yüksek olmadığı için, daha çok tavsiye edilmektedir.

Cumhuriyet Altını Fiyatları Ne Kadar?

Cumhuriyet altını fiyatları , gram ağırlığına ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Kulplu ve kulpsuz seçeneklere göre de fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Piyasa fiyatına göre şekillenen ücretler söz konusudur. Cumhuriyet altını fiyatları , piyasaya, dolara ve arz talebe göre sıklıkla değişmektedir. Günden güne, hatta saatten saate değişebilen fiyatlara sahip olan cumhuriyet altınını, Krd Gold sitemizden rahatlıkla ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

Cumhuriyet Altını Nasıl Anlaşılır?

Cumhuriyet altın fiyatları zaman zaman yanıltıcı olabilir. Bu noktada cumhuriyet altının gerçekliğini sorgulamak gerekecektir. Cumhuriyet altın gerçekliğini anlamanın en kolay ve en kesin yolu; kuyumcular veya sarraflardır. Siz de kendiniz sahteliği ya da gerçekliği hakkında bazı yollarla fikirler edinebilirsiniz ama bunu en iyi anlayacak göz, bir altın uzmanıdır. Altın bilinene göre, paslanmayan ve çok sağlam olan bir maddedir. Her ne kadar halk arasında çok kullanılan yöntemler olsa da, bir kesin sonuç vermemektedir. Altın kararabilir bir maddedir ama bu zor şartlar altında gerçekleşir ama asla paslanmaz. Normalden çok çok daha kolay bir şekilde kararan bir altın varsa elinizde, gerçekliğinden emin olmak adına bir uzmana göstermenizde fayda olabilir. Eğer altınınız darbe alıyor ve bu darbe sonucunda çok kolay şekilde yamuluyorsa, yine bir kuyumcuya göstermenizde fayda vardır. Altın çok sağlam bir element olduğu için, kolaylıkla bükülemez.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.