Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 0 Ürün
Ürün Bulunamadı

Külçe Altın Ne Kadar?

Külçe altın ne kadar? Altın, eski zamanlardan beri çok sık rastlanan ve çok kolay işlenebilen bir madde olmuştur. Dolayısıyla “en güvenli” yatırım aracı olarak bilinmektedir. Çok yoğun bir maddedir, parlaktır ve sarı renklidir. Çok yüksek sıcaklıklarda eritilebilen altın, Latince anlamıyla “parıldayan şey” demektir. Altın, diğer bazı elementler gibi havayla okside olmadığı için, paslanma yapmayan bir maddedir. Külçe altın yatırım alanında sıklıkla tercih edilen altın çeşididir. Diğer altınlar (çeyrek, yarım, tam) hediye olarak da kullanılabilirken, külçe altın hediye olarak pek uygun bir ürün olmayabilir. Külçe altın, 24 ayardır. Türkiye’de 24 ayar külçe altınlar, 1 gram külçe altından başlayarak 1 kilogram külçe altına kadar üretilebilmektedir. Özellikle uzmanların ve büyük yatırımcıların tavsiyesi, her daim külçe altından yanadır. Çünkü külçe altın, saf altındır. Altın değerini daha ön plana çıkarır. Herhangi bir işçilik maliyeti de olmayan külçe altın, size asla kaybettirmeyecek olan bir üründür. Ayrıca külçe altın, günümüzde çoğu ürünün tabi olduğu KDV’ye tabi olan bir altın değildir.

Külçe Altın Gramı Ne Kadar?

Külçe altın fiyatı , alınacak gram çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Hatta satın alacağınız yere göre bile değişebilen gram külçe altın için, güvenilir bir yer arayışı çok önemlidir. Krd Gold olarak sizlere hem güvenilir bir altın alışverişi sunarken, hem de memnuniyetinizin yüksek olmasına fazlasıyla önem veriyoruz.

Külçe Altın Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde külçe altının sahteleri, çok sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu altınları da tespit etmek, çok zor değildir. Ama son zamanların sahte külçe altınları, oldukça profesyonel bir işçilikle hazırlanmaktadır. Külçe altınlarda sahteliği belirleyen en önemli ayıraçlardan bir tanesi, damgasıdır. Sahte olan altını anlamanın bazı yolları vardır ancak kesin bir sonuç elde etmek bazen çok zor olabilmektedir. Büyüteç ile görülebilecek olan damgalar, altının yüzeyinde bulunur ve imalatçısının kim olduğunu anlamanızı sağlar. Eğer damga, aşınabiliyor veya silinebiliyorsa, bu sahte bir altın olduğuna işaret edebilir. Külçe altın fiyatı da bu bağlamda çok fazla ucuz olduğunda yanıltıcı olabilir. Bu yöntem biraz zor, zahmetli ve tehlikeli bir yöntem de olsa, günümüzde “asit testi” adı verilen test, size altının gerçekliği hakkında kesin bir fikir verebilmektedir. Altın, kral suyu haricinde hiçbir madde ile tepkimeye girmez. Üzerine döktüğünüz bir asit karşısında renk değiştirdiyse, bunun sahte bir altın olduğunu düşünebilirsiniz. Evde deneyeceğiniz bütün yollar bir yana, anlamanın en güvenilir ve kolay yolu, altını bir kuyumcuya götürerek, uzman ellere bırakmaktır.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.