Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 0 Ürün
Ürün Bulunamadı

Tam Altın Ne Kadar?

Tam altın, Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi tarafından üretilmektedir. 22 ayar bir altındır. Ağırlığı ise ortalama 7 gramdır. Çapı da 30 mm (3 cm)’dir. Tam altının da diğer bütün altınlarda olduğu gibi, ön yüzünde Atatürk portresi ve süslemeler yazılı iken, arka yüzünde de Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi yazısı ile altının basıldığı tarih bulunmaktadır. Tam altın, Cumhuriyet altını ile çok sık karıştırılmaktadır. Tam altın, cumhuriyet altınına göre daha ağır ve 0.7 cm daha büyük bir altındır. Ziynet altın grubunun en büyük 3.üyesidir. Tam altınlar kulpsuz üretilmektedirler fakat sonradan kuyumcu tarafından kullanım amaçlarına göre kulp takılarak da satılabilirler. Yatırım için en uygun altınlardan bir tanesidir. Çeyrek altının 4, yarım altının ise 2 katıdır. Piyasada en sık bulunan ve en sık kullanılan altınlardan bir tanesidir. Fiyatları çeyrek ve yarım altına göre daha pahalı olduğu için, genellikle büyük yatırımcılar tarafından satın alınıp yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Çok satıldığı için, piyasada çok rahat bir şekilde rastlayabilirsiniz. Bankalarda, döviz bürolarında, sarraflarda, kuyumcularda çok kolay bir şekilde de bozdurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Krd Gold olarak sizlere uygun fiyat seçenekleriyle sunduğumuz tam altınları, güvenerek ve kolayca internet sitemizden satın alarak dilediğin yerde kullanabilir veyahut biriktirerek yatırım yapabilirsiniz. Tam altın fiyatları , Krd Gold sertifikalı ürünlerine göre farklılık arz etmektedir.

Tam Altın Fiyatları Ne Kadar?

Tam altın fiyatları ne kadar? Bütün altınlarda olduğu gibi tam altın da günden güne değişken fiyatlar göstermektedir. Genellikle çeyrek altının 4 katına, yarım altının da 2 katına eşit olan tam altın; diğer altınlara göre pahalılık göstermektedir.Kurlara göre artan veyahut azalan tam altın fiyatı, değerinden ötürü de çok sevdiğiniz birisine düğün hediyesi olarak tam altın takabilir, bebek hediyesi verebilirsiniz.

Tam Altın Nasıl Anlaşılır?

Tam altın alırken kuşkulanmakta haklı olunan bir konu da, altının gerçekliğidir. İlk bakışta çok zor anlaşılabilen altının gerçekliği hakkında, siz de kesin olmamakla beraber en azından bir fikir sahibi olabilirsiniz. Gerçek altın, sahte altına göre çok daha ağırdır. Tam altının ortalama ağırlığı, 7 gramdır. Çok hassas bir eliniz ya da hassas bir tartınız varsa, tam altınınızın ağırlığını ölçerek bir fikir edinebilirsiniz. Miligramlık farklar çok anlaşılmasa da, eğer tarttığınız altın normal tam altın ağırlığından 2-3 gram daha hafifse, o zaman kesin bir kanıya sahip olabilirsiniz. Tabii ki en kesin yöntem, bir kuyumcu veyahut sarrafa götürüp, gerçekliğinden yüzde yüz emin olmaktır.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.