Tektaşın Hikâyesi Nedir?

Tektaş yüzük çağımızda evlenme tekliflerinin olmazsa olmaz en güzel detaylarından bir tanesidir. Karşılıklı aşkın ve bağlılığın sembolü olan bu tektaş yüzüğün hikâyesi nedir? Elmas, eski dönemlerden bu yana kullanılan ve bilinen bir taş türüdür. Ama çok değerli bir taş türü olduğu için, çok nadir bulunmaktadır. Bu çok özel olan taşın keşfi ise, neredeyse 19.yüzyılın sonlarına dayanmaktadır. Tüm yüzük için kategorisini ziyaret edebilir veya tektaş hikayesi için okumaya devam edebilirsiniz. 1800’lü yılların sonunda, İngiliz devletleri Afrika’da çok büyük elmas yatakları bulmaya ve o elmasları çıkarmaya başladılar. Dolayısıyla elmas artık, eski değerini kaybetmiş oldu. Değeri kaybolunca fiyatları da azalan elmaslar içi bir çözüm yolu bulmaya başlayan İngilizlerin yaptıkları ilk şey, piyasadaki bütün elmas şirketleri tek bir şirkette toplamak oldu. Bu şirkete de De Beers adını verdiler. De Beers, kuruluş amacını yerine getirerek seneler içerisinde tekelleşmeyi başardı ve elmasta bir numara olarak anıldı. Tek taş yüzük çeşitleri de elbette bununla birlikte doğan ve bunun bir parçası olan en önemli takılardan oldu. Bütün planları kusursuz işleyen İngilizlerin geriye bir tek, elması pazarlamaları kalıyordu. Pazar olarak ABD pazarını seçen De Beers şirketi, bir reklam şirketi ile anlaşarak, anketler ve bilimsel araştırmalar yürüttüler. Bu araştırmaların ana konusu ise, insanların elmasa olan yatkınlıklarıydı. Bu araştırmalar sonucunda, sıradan Amerikalı bir ailenin elmasa olan bakış açısının “sadece zenginlerin alabildiği ürün” olduğunu fark ettiler. Geriye bir tek, pahalı elmasların nasıl satılacağına dair bir strateji geliştirmek kalıyordu. Bunun için en önemli yol, psikolojik analizlerden geçiyordu. Elmasa, bir duygu yüklemeleri gerekiyordu. Bu duygu çok kuvvetli bir duygu olmalıydı ki, onunla bağ kurabilmeliydiler. Dolayısıyla bunu “kutsal” sayılan bir eylem ve duyguyla bağdaştırdılar:aşk ve evlilik. Bugün altın tektaş yüzük modelleri dahi aşk ve bağlılık temellerini simgeler. Altın tektaş modelleri , zengin ve gösterişli duruşuyla öne çıkmaktadır. Özellikle beyaz altında kaplanan modeller, ışıltısıyla göz alıcı bir görünüme kavuşmaktadır. Geriye bir tek elmasın sağlam bir reklamı gerekiyordu. Gazetelerde, haberlerde, radyolarda sürekli olarak ünlü insanların, evlenme teklifi ederken kullandıkları elmaslardan bahseden yayınlar, haberler yapılıyordu. Moda yayınları, moda dergileri de sürekli olarak kadınlar için en son ve en trend modanın;elmas olduğundan bahsettiler. De Beers belki de milyon dolarlarını sadece reklamlara, tiyatrolara ve basılı ürünlere harcamıştı. Sonucunu da çok güzel bir şekilde almışlardı. Tektaş yüzük satışları tam olarak %55 artmıştı. “Diamonds are forever” (elmaslar sonsuzdur) sloganı ile gizli reklamlar bile yayınlanıyordu. İnsanlar da artık, tek taş yüzük olmadan evlilik olmayacağı kanısını benimsemişlerdi. Tüm altın yüzük ürünleri için kategorisine göz atmayı unutmayın!

Tektaş Hangi Parmağa Takılır?

Tektaş , yüklendiği anlam göz önünde bulundurulduğunda, sol yüzük parmağına takılmaktadır. Bunun bir inanca göre açıklaması da bulunmaktadır. Tektaşlar, iki kişinin arasından kurulan kalp bağının somut bir delili olarak kabul edilir. Bu inanışa göre sol yüzük parmağı, kalp ile bağlantısı olan tek parmaktır. Halbuki bu bilimsel olarak doğru bir sav değildir. Sol yüzük parmağı da, geriye kalan dokuz parmak gibidir. Tektaşın sol parmağa takılması, tamamen tarihsel bir rastlantıdır. Bu anatomisel yanlışlık sayesinde süregelen düşünceler eşliğinde, tektaş sol parmağa takılmaktadır.

Tektaş Fiyatları Ne Kadar?

Tektaş fiyatları , altından yapılan tektaş modelleri için gramına ve gram ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Altın tektaş yüzükleri Krd Gold ile her bütçeye uygun olarak sunulmaktadır. İndirim fırsatları ve kampanyalar ile siz de kolayca aşkın ve sonsuz sadakatin sembolü haline gelen bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Tektaş Ne Kadar?

Tektaş yüzük çeşitlerinin fiyatı, taşın kesimine ve karatına göre değişmektedir. Pırlanta tek taş yüzük fiyatları , karat derecesi arttıkça artmaktadır. Altın tektaş yüzükleri için fiyatlar ise, altının ayarına ve gramına göre değişiklik göstermektedir. Krd Gold sitemiz, uygun fiyat seçenekleriyle en uygun tek taş yüzük modelini bulma garantisi sunmaktadır.

Gerçek Tektaş Nasıl Anlaşılır?

Gerçek tek taş yüzüğü anlamanın birkaç farklı yolu vardır. Profesyonel bir kuyumcudan yardım almak, bunlardan ilkidir. Çünkü işinde profesyonel birisinden daha net bir kanıya varabilecek kimse yoktur. Sizin deneyerek de anlayabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Gerçek taşlar, yüksek kırılma indeksli taşlardır. Dolayısıyla gazete testi ile sahteliği hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Tektaşı gazetenin üzerine koyduğunuz zaman, yazıları taşın üzerinden okuyabiliyorsanız, sahte bir yüzükle karşı karşıya olabilirsiniz çünkü gerçek bir taş, ışığı büker. Dolayısıyla yazıları okuyabilmek neredeyse imkânsızdır. Hassas bir eliniz varsa veyahut karat/gram skalalarını biliyorsanız, ağırlığından anlayabilirsiniz. Gerçek taşlar, sahte taşlara oranla çok daha ağırlardır.

Sahte Tektaş Nasıl Anlaşılır?

Gerçek tektaşlar, sahte tektaşlara oranla kolayca anlaşılabilmektedir. Ağırlıktan, ışıktan, berraklıktan, şeffaflıktan ve daha birçok detaydan anlaşılabilen sahte taşlar için aslında gayet kolay bir saptama yöntem bulunmaktadır. Tektaş yüzüğü suya attığınız zaman şayet suyun yüzeyinde kalıyorsa, bu sahte bir tektaştır diyebiliriz. Çünkü gerçek tektaş yüzükler, suyun dibine batarlar. Elbette ki bir profesyonel göz, taşın sahteliği hakkında size garanti verebilecektir.
Tektaş Ne Zaman Takılır?
Tektaş , tarihçesine ve anlamına bakıldığı zaman, evlenme tekliflerinin vazgeçilmezidir. Dolayısıyla evlenme teklifi aldıktan sonra, nişanlılık ve evlilik sürecine kadar takılabilir. Evlilik sonrası alyans takmayı tercih eden eşler olduğu gibi, tektaş yüzük takmayı tercih eden kadınlar da vardır. Tektaşı hayatınızın her yerinde rahatça kullanabilecek olup, her kıyafetinizle de kolayca kombinleyebilirsiniz. Gerek özel günlerin gerekse günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olabilecek tektaş modelleri , sade ve şık kombinlerin de mükemmel bir tamamlayıcısı olacaktır. Siz de en uygun altın tektaş modelleri için sitemizi ziyaret edebilir ve altın tek taş yüzük seçimini Krd Gold sitemizden kolaylıkla yapabilir ve siparişinizi verebilirsiniz.
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 0 Ürün
Ürün Bulunamadı