Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 0 Ürün
Ürün Bulunamadı

Yarım Altın Ne Kadar?

Yarım altın ne kadar? Yarım altınlar, bir tam altının parçası olarak satılan altın türüdür. Tam altının yarısına eşdeğer olan yarım altınlar, 22 ayardır, ağırlığı ortalama 3.56 gramdır. Çapı çeyrek altından daha büyük olan yarım altınların çap boyu, ortalama 22 mm (2-2.5 cm) kadardır. Yarım altının ön yüzünde Atatürk portresi bulunmaktadır. Ayrıca bu portre, birkaç çiçekten oluşan bir çelenk motifi ile süslenmiştir. Bu portre altında ise, yarım altının basıldığı tarih yazmaktadır. Altının arka yüzünde ise “Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi” yazısı bulunmaktadır. Gram altından sonra en uygun yatırım aracı, yarım altın çeşididir. Çeyrek altının iki katı olarak da bilinen yarım altınlar, eski zamanlardan beri en sık kullanılan altın türüdür. Fiyatları çok da pahalı olmayan bu altınlar, yatırımcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Uygun fiyatıyla, piyasada en sık ve en kolayca bulunan altınlardan bir tanesidir. Düşük bütçeler ile yatırım yapmanıza imkân sağlamaktadır. Yarım altınlar, ziynet grubunun çeyrek altından sonraki en küçük üyesidir. Gerek tüm altınlar gerek yarım altın, uluslararası olarak da kabul edilen bir yatırım aracı olarak kabul etmektedir. Dünyanın neresine gidilirse gidilsin karşılığı alınabilen altınlar arasında, yatırıma en uygun olanlar gram altın ve yarım altındır. Yatırım aracı dışında elbette ki hediyelik eşya olarak da satın alınabilen yarım altınlar, doğum hediyesi, düğün ve kına hediyesi olarak da çok rahatlıkla kullanılmaktadır. Krd Gold online sitemiz sizlere en uygun yarım altın fiyatları ve çeşitlerini, bütçeye uygun olarak sunmaktadır.

Yarım Altın Fiyatları Ne Kadar?

Yarım altın fiyatı ne kadar? Yarım altın fiyatları da diğer bütün altınlar gibi stabil bir fiyata sahip değildir. O günkü kurdan satılan, bozdurulabilen yarımlık altın fiyatı mağazan mağazaya, kuyumcudan kuyumcuya değişiklik göstermektedir. Elbette ki altın fiyatlarını belirleyen en önemli etmen, dolardır. Genellikle dolar fiyatları Euro fiyatına göre değer kaybettikçe, yarım altın fiyatları yükselmekte ve tam tersi olduğunda yarım altın fiyatları düşmektedir.

Yarım Altın Nasıl Anlaşılır?

Yarım altın çeşidinin sahteliği veya gerçekliği diğer tüm altınlar gibi kolayca anlaşılabilmektedir. Evde siz de kendi yöntemlerinizle yüzde yüz emin olmamakla birlikte, gerçekliği konusunda bir fikre sahip olabilirsiniz. Kesin bir yöntem olmamakla beraber, ufak bir manyetizma testine tabi tutabilirsiniz. Altın, yapısı gereği manyetik olmayan bir elementtir. Eğer yaklaştırdığınız mıknatıs altını çekiyorsa, bu yüzde yüz sahtedir diyememekle birlikte gerçekliğinden şüphe edebilirsiniz. En doğru ve tutarlı yöntem ise, altını işinde uzman birisine götürmektir.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.