Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 0 Ürün
Ürün Bulunamadı

Ziynet Altın Ne Demek?

Ziynet altın, cumhuriyet döneminde üretimine başlanan Ata altınlardan da önce, Osmanlı’ya kadar uzanan o dönemde üretilmeye başlanan ve günümüze kadar gelen bir altın türüdür. Geleneksel bir altındır. Kendi içerisindeki farklı çeşitleri de bulunmaktadır.Krd Gold, sertifikalı ve avantajlı ziynet altın çeşitleri ile yatırımlarınızı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olur.

Ziynet Altın Çeşitleri Nelerdir?

Ziynet altın, kendi içerisinde de belli türlere sahiptir. En çok bulunan başlıca ziynet altın çeşitleri, çeyrek ziynet altın, yarım ziynet altın, tam ziynet altın, iki buçuklu ziynet altın, beşli ziynet altındır. Piyasada en sıklıkla rastlanan ziynet altın çeşitleri ise, çeyrek ve yarım altındır. Ziynet altın gruplarının en küçük iki üyesidir.Bu iki ziynet altın türü, hem mantıklı birer yatırım aracı hem de hediye olabilmektedir. Düğünlerin baş hediyesi olarak kullanılan bu altınlara, Krd Gold güvencesi ile sahip olabilirsiniz. Halk arasındaki adıyla tam altın, ziynet lira olarak da bilinmektedir. Yine çokça tercih edilen bu altın türü, diğer bütün altınlar gibi çok değerlidir. Ziynet iki buçuklu ise, ziynet grubunun en değerli üyelerinden bir tanesidir. Ağrılığı ortalama 17.5 gram olan bu altın, 22 ayardır. Çapı, 40 mm (4 cm) ile diğer tüm altınlardan çok daha büyüktür. Tam altının iki buçuk katı olan bu altın, 10 adet çeyrek altına veyahut da 5 adet yarım altına eş değerdir. Gremse olarak da bilinmektedir. Genel olarak yatırım amacıyla satılan veya satın alınan bu altın, hediye olarak kullanılmamaktadır. Piyasadaki en az bilinen ve insanlar tarafından en az tercih edilen altın türleri arasındadır. Ziynet beşli altın, ortalama olarak 35 gram bir ağırlığa sahiptir. Çapı 45 mm (4.5 cm) ve 22 ayardır. Bu altın da 20 çeyrek altına veya 10 yarım altına ya da 5 tam altına denk gelmektedir. Halk arasında beşi bir yerde olarak da kullanılan bu altın, yatırım aracından çok düğünlerde geline erkek tarafı tarafından takılan bir “takı” niteliği de taşımaktadır.

Ziynet Altın Ne Kadar?

Ziynet altın fiyatı, altının türüne ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Piyasa fiyatına göre değişiklik gösteren ziynet altınların en ucuzu, çeyrek altındır. En pahalı olanı da, ziynet beşli altındır. Bu fiyatlar da, günden güne değişmektedir. Altın onsuna, dolara göre değişen fiyatlara sahip olan altınlar konusunda Krd Gold olarak sizlere en güvenli altın alışverişi imkânı sunuyor ve uygun fiyatlarımızla müşteri memnuniyetini garantiliyoruz.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.